Kuhu olete sattunud?

Olete sattunud minu – Erik Puura – isiklikku blogisse.

Olen Tartu Ülikooli arendusprorektor, tegelen ülikooli ettevõtlussuhetega ning ettevõtlikkuse arendamisega ülikooli liikmeskonnas, ka tudengite seas.

Monte Vesuvio on järg Keskkonnaabi blogile (2007-2011).

Blogi ei väljenda Tartu Ülikooli ametlikke seisukohti, vaid isiklikke arvamusi, mis kujunevad minu hariduse (geoloogia, keskkonnakaitse, keemiatehnika) ja elukogemuste baasilt.

Mul pole midagi selle vastu, kui mulle kirjutate – erik.puura@ut.ee

Toredat lugemist, kaasaelamist ja kommenteerimist! Rämpskommentaaride vältimiseks modereerin kommentaare. Kommentaari avaldamata jätmisel informeerin selle põhjustest, selleks peab lisatud e-posti aadress olema korrektne.

– – –

Miks Monte Vesuvio?

Stratovulkaan Vesuuv ja inimeste elamine selle jalamil ning sisuliselt ka nõlvadel on sümboliks, mis väljendab inimelude ja võimalike ohtude läbipõimumist kõige tugevamal moel.

Kuigi elasin ja töötasin Itaalias vaid 2 aastat ning sellest on möödunud ligi 10 aastat, kummitab mind sealse looduse võimsus ja ohtuderohkus siiamaani. Turvalisel maal, kus üheks suurimaks keskkonnakatastroofiks on inimeste ajutine kinnijäämine lumelõksudesse, on seda raske mõista. Maailma mastaabis on meie kohalik latt, mida nimetada keskkonnakatastroofiks, seatud väga madalale. Inimesed siin maal muretsevad olukordade pärast, mis väga paljudes muudes maailma piirkondades ei ärataks niivõrd olulist tähelepanu.

Sel moel on Monte Vesuvio sümboliks, mis koondab analüüse ja ülevaateid elu, käitumise, vastuolude ja lahenduste teemadel – ning kaugeltki mitte vaid geoloogia ja keskkonna temaatikatega piirdudes.

Võrreldes Keskkonaabiga sisaldavad Monte Vesuvio kirjutised rohkem arvamusi ja analüüsi ning ei piirdu vaid ülevaadetega.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s